Złote monety

Inwestowanie w złoto lokacyjne


Złota moneta to najbezpieczniejsza inwestycja na niepewne czasy. Złoto to bez wątpienia najpewniejsza lokata kapitału. Monety ze szlachetnych kruszców to najlepsza inwestycja w czasach kryzysu. Złota moneta miała, ma i zawsze będzie miała dużą wartość, czego nie można powiedzieć o pieniądzu papierowym. Czy inwestycja w złote monety jest nadal opłacalna? Czy przynosi ona dodatkowe zyski? Wielu Polaków postanawia inwestować swoje pieniądze w złoto. Najczęściej kupują oni złoto w postaci złotych monet czy też sztabek złota.

Zakup monet bulionowych jest znacznie korzystniejszy, dlatego też to właśnie ta forma inwestycji w złoto jest najczęściej wybierana. Przed zakupem tego typu monet warto jednak zapoznać się z tym, jak rozpoznać prawdziwe złote monety od tych, które są jedynie pozłacane, a tak naprawdę wykonane są z metalu. Monety takie warto kupować tylko i wyłącznie w sprawdzonych miejscach aby mieć gwarancję zakupu sprawdzonego produktu. Ważna jest też aktualna cena złota, której kurs można sprawdzić w notowaniach giełdowych. Warto zwrócić szczególną uwagę renomowanych dealerów, aby mieć pewność, że złoto będzie wysokiej jakości. Do najdroższych monet należą złote momenty oferowane przez NBP tzw. monety kolekcjonerskie. Przy zakupie tego typu monet musimy jednak liczyć się z tym, że marża narzucona na takie monety będzie dosyć spora.

Inwestowanie w sztabki i monety bulionowe wykonane ze złota jest najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem dla poszukujących alternatywnych lokat w metale szlachetne. Waga takiego złota wyrażana jest w uncjach lub gramach. Monety inwestycyjne ze złota, srebra i platyny oraz sztabki wykonane z tych szlachetnych kruszców to najbezpieczniejsza forma inwestowania.